Márciusi hírlevelünk újra színes és sokrétű lett, hiszen számos szakemberünk írása olvasható benne. A hagyományok és népszokások bemutatásával új sorozat is kezdetét veszi, amivel reméljük, sikerül feleleveníteni néhány elfeledett szokást, vagy akár hiedelmet. Másik új sorozatunk állattulajdonosoknak íródott, amit a mindig mosolygó állatorvosunk írt, aki ezentúl havonta látja el hasznos tanácsokkal a gazdikat. A tavasz jegyében íródott receptjavaslatunk, amit mindenkinek érdemes elkészítenie, mert nemcsak finom, hanem egészséges is, és tele van a tavasz színeivel, ízeivel. Játszóház vezető szakértőnk e havi cikkében remek tanácsokkal szolgál ahhoz, hogyan varázsoljuk otthonunkat játszóházzá. A "Családi fészek" tanácsadója által pedig az életciklusokba nyerhetünk rövid betekintést. Végül asztrológusunk a zodiákus titkairól ír, amiben megtudhatjuk mi az az asztrológia, mire jó, vagy miben lehet segítségünkre. Remélem, e színes kínálatban mindenki talál magának valami érdekeset, hasznosat!
A mindenki által ismert népmesék így végződnek: „...a fényes lakodalom után boldogan éltek, ahol meg nem haltak!...” No igen, és azután? Ott kezdődik az igazi bölcsesség! Mai modern gondolkodásunkban és a generációk izolációja folytán nincsenek meg azok a mindennapi életből vett, számos generáción keresztül átadott tapasztalati bölcsességek, amik útmutatást nyújtanának a mai fiataloknak. Ez a jelenség már több generáció óta megfigyelhető. Ahogy gyermekeinket képességfejlesztő tornára és különböző foglalkozásokra hordjuk „fejleszteni”, saját megérzéseinkből, ösztönös tudásunkból fakadó közös tevékenységek, ölbeli játékok helyett, úgy a család legalapvetőbb életciklusait sem éljük át a mindennapokban, hiszen ma a szakkönyvek, magazinok, és különféle szakemberek nyújtanak számunkra útmutatót életünk vezetéséhez.
Közeleg a jó idő, s egyre nagyobb számban találkozhatunk állataink külső élősködőivel.
E rövid összefoglalóban a kullancsok, bolhák elleni védekezés lehetőségeit ismertetem.
A farsangi időszak igaz elmúlt, viszont a gyerekek szívesen bújnak maskarákba.
Otthon is játszhatunk „farsangosdit”, amiből egy igazán mulatságos, jókedélyű délutánt hozhatunk össze.
Szervezhetünk gyerektársaságot is, így még érdekesebb. A biztos otthoni környezetben könnyebben feloldódnak a félénkebbek is.
Tavaszvárásként készíthetünk pl: szalvétarózsákat, papírtulipánokat…amivel feldíszíthetjük a gyerekszobát.
Mai világunkban egyre népszerűbb téma az asztrológia. Sokan tudják pontosan a születési idejüket, esetleg ismerik horoszkópjukat is, de talán nem is sejtik, hogy mit lehet valójában kiolvasni egy szakembernek a pontos születési képletből. Zavart okozhat e téren az újságokban megjelenő „horoszkóp” rovat előrejelzése is, ami semmiképpen nem azonos egy pontos születési dátum alapján készült elemzéssel (ahhoz még csak nem is hasonlít!).
Tél végére szervezetünk legyengül, hisz gyakran nem kapja meg a hideg hónapok során a megfelelő mennyiségű vitamint és ásványi anyagot, amire szüksége lenne. Nem véletlenül érezzük magunkat ebben az időszakban fáradtabbnak, levertebbnek, gyengébbnek a szokásosnál.
Ekkor jön el az ideje a tavaszi méregtelenítéseknek, a kiürült tápanyagraktárak feltöltésének. Fogyasszunk ilyenkor minél több idényzöldséget minél változatosabb formában!
Márciust Böjtmás havának, Kos havának, vagy tavaszelő hónak is nevezik. Nevét a háború római istenéről, Marsról (latinul Martius) kapta. Az ókorban azt tartották, hogyha a háborút március havában indítják, akkor szerencsés kimenetelű lesz. Rómában ez volt az év kezdő hónapja, Újév kezdete, amire az év utolsó négy hónapjának jelentése (szeptember = hetedik, október = nyolcadik, november = kilencedik, december = tizedik) még ma is emlékeztet.